تهران

 

نقشه جامع ترافیک و حمل و نقل تهران

این نقشه دربردارنده‌ی آخرین تغییرات در شبکه‌ی معابر شهر تهران است و به صورت پیوسته توسط شرکت کنترل ترافیک تهران روزآوری می‌شود.

از دیگر امکانات این نقشه می‌توان به قابلیت مسیریابی در دو حالت خودروسواری و حمل‌و نقل همگانی اشاره کرد. کاربر مبدا و مقصد مورد نظر خود را بر روی نقشه تعیین کرده و سیستم مسیر مناسب سفر را بر مبنای شیوه‌ی مورد نظر کاربر محاسبه می‌کند. مسیرهای پیشنهادی یک به یک بر روی نقشه ترسیم شده و توصیف گام به گام مسیر نیز در اختیار کاربر قرار داده می‌شود. در مسیریابی خودرو سواری وضعیت جاری معابر نیز مورد نظر قرار می‌گیرد.

علاوه بر مسیریابی در گوشه سمت چپ گزینه ی انتخاب لایه ها وجود دارد که مجموعه‌ای از لایه‌های تاثیرگذار بر حمل‌ونقل شهری نظیر محدوده‌ی طرح‌های ترافیک و زوج‌وفرد ، جایگاه‌های سوخت‌ رسانی ، مراکز گردشگری و دولتی را نیز می‌توان بر روی نقشه مشاهده کرد. شهروندان می‌توانند موقعیت مورد نظر خود را در سیستم جستجو کنند و سرویس‌ها و اطلاعات مفیدی از وضعیت پیرامون خود دریافت کنند.

برای مشاهده نقشه کلیک کنید.

--------------------------------------------------

نقشه مترو تهران و سامانه اتوبوس های تندرو (BRT)

متروی تهران با چهار خط درون شهری و یک خط برون شهری به همراه سامانه اتوبوس های تندرو (BRT) از روش های مدرن در مديريت ترافيك و حمل و نقل شهروندان به شمار مي‌آيد.

جهت مشاهده نقشه مترو تهران کلیک کنید.

جهت مشاهده نقشه سامانه اتوبوس های تندرو (BRT) کلیک کنید.